Ar jau viską esate suplanavę Velykoms? 😊
Artėjančių Velykų proga su „Alvo” paruošėme gardų ir saldų desertą, kuris gali būti lengvai įgyvendinamas ir atsidurti ant Jūsų švenčių stalo 😊
Purūs šokoladiniai keksiukai, įdaryti pistacijų ir traškios Kadayif tešlos kremu, bei papuošti pistacijų kremo kepurėle.
Viduje paslėpiau tikrai gausų sluoksnį pistacijų įdaro su Kadayif tešla, kuris suteikia traškumo kiekviename kąsnyje. O kad viskas būtų tobula, viršų vainikuoja purios pistacijų kremo kepurėlės pabarstytos liofilizuotų aviečių gabaliukais.
Daug įdaro, daug pistacijų skonio, kurį suteikė pistacijų kremas ir pistacijų pasta. Derinau tarpusavyje ir šįkart nieko negailėjau, kad tik būtų skaniau 🤭
P.S. Rekomenduoju keksiukus bent šiek tiek palaikyti šaldytuve, kol skoniai subręs ir sutvirtės. Kitu atveju, bus kaip ir man-švieži, skanūs, bet norintys nugriūti 🤭 Tad neskubėkit mėgautis! 😉
Apie receptą: purūs, minkšti, drėgni, bet tuo pačiu traškūs ir tuo dar labiau įdomūs. Ir šiek tiek primenantys Dubai stiliaus desertus 🙂 Žinau, kad kai kuriems šie skoniai jau nusibodo. Bet, kadangi aš „neišgyvenau“ su visa ta banga, tai pavėluotai vis ką nors išbandau. Ir man tikrai patiko 🙂
Pastabos ir patarimai:
• Naudojau tiek pistacijų kremą, tiek pistacijų pastą. Kremas yra saldesnis, todėl jį naudojau ten, kur papildomai reikėtų cukraus. Žinoma galima naudoti tik pistacijų pastą, nes ji natūrali ir tik iš riešutų. Tik tuomet reikėtų atitaikyti ir papildomai kai kur įdėti norimo saldiklio.
• Įdaras nėra labai minkštas, jei norisi jo minkštesnio ir skystesnio, galima sumažinti šokolado kiekį arba padidinti pistacijų pastos. Tik tuomet skonis šiek tiek bus kitoks.
• Įdaro naudojau tikrai nemažai. Jei naudosite mažiau, jo liks. Bet tikiu, tikrai rasit kur panaudoti 🙂
• Kremas yra ganėtinai minkštas. Tikiu, naudojant pistacijų pastą, jis būtų tvirtesnis. Bet man patiko ir taip.
• Rekomenduoju keksiukus bent porai valandų, sandariai, palikti šaldytuve, kad jie sutvirtėtų ir skoniai bent šiek tiek susimaišytų.
Ingredientai
Keksiukų tešlai:
200 g miltų
40 g kakavos miltelių
160 g rudojo cukraus
2 kiaušinių
120 g pieno
100 g kefyro
110 g aliejaus
1 arb.š. kepimo miltelių
½ arb.š. sodos
½ arb.š. druskos
Sirupui:
100 g pieno
1 arb.š. pistacijų kremo
Įdarui:
100 g pieniško šokolado
90 g Kadayif tešlos
190 g pistacijų pastos
žiupsnelis druskos
Kremui:
300 g grietinėlės
300 g kreminio sūrio
190 g pistacijų kremo
Papuošimui:
liofilizuotų aviečių gabaliukų
Gaminimo instrukcijos
Tešlos paruošimas.
• Orkaitę įkaitinkite iki 180°C temperatūros (režimas viršus-apačia) ir pasiruoškite 12 keksiukų kepimo formeles su popierėliais.
• Dubenyje sumaišykite miltus, kakavą, kepimo miltelius, sodą ir druską. Persijokite.
• Suberkite cukrų ir išmaišykite.
• Kitame inde, šluotelės pagalba, išplakite kiaušinius, pieną, kefyrą ir aliejų iki vientisos masės.
• Sausus ingredientus sumaišykite su skystais ingredientais ir lengvai išmaišykite.
• Kepkite apie 20-22 minutes.
• Iškepusius keksiukus ištraukite iš orkaitės ir atvėsinkite.
Sirupo paruošimas.
• Pieną pakaitinkite beveik iki užvirimo, įdėkite pistacijų kremą ir išmaišykite.
• Leiskite atvėsti.
Įdaro paruošimas.
• Šokoladą ištirpinkite mikrobangų krosnelėje arba ant garų vonelės.
• Įmaišykite pistacijų pastą ir druską.
• Suberkite Kadayif tešlą ir gerai išmaišykite.
Kremo paruošimas.
• Visus ingredientus sudėkite į plakimo indą ir išplakite iki vientisos ir stabilios masės. Neperplakite ir neplakite iki pilno standumo. Kremas turi būti stabilus, laikantis formą, bet vis dar minkštas.
Paruoškite keksiukus.
• Mažo peiliuko pagalba išpjaukite duobutes, sulaistykite sirupu ir pripildykite įdaru.
• Į konditerinį maišelį su antgaliu sudėkite kremą ir papuoškite keksiukus.
• Kremo kepurėles apibarstykite liofilizuotų aviečių gabaliukais.
• Keksiukus laikykite šaldytuve, kol skoniai subręs arba skanaukite iš karto, jei taip norisi 🙂
Receptas sukurtas su „Alvo”









