Apie mane

Autorius Svajojantis Olandas

Mano ir maisto draugystė prasidėjo prieš kelis metus. Gal kiek daugiau… Sakydamas „draugystė” neturiu omeny, kad mano ir maisto santykis buvo, kuo nors neįprastas ar kitoks. Tiesiog pomėgis ir noras gaminti mane pakylėjo į kitą lygį. Atsirado noras leisti laiką virtuvėje. Tai man tapo savotiška meditacija, laisvalaikio praleidimo būdu ir daugiau žinių apie maistą.
Keistai viskas pakrypo ir gana netikėtai, nes anksčiau maisto beveik negaminau. Nesu išrankus ir valgau beveik viską. Tad ir gaminti valgyti, nebuvo susidomėjimo. Kodėl pasukau šiuo keliu – neaišku. Bet kartą pabandęs atrasti sausainių skonį, nebegalėjau sustoti.

Nors gal nereikėtų per daug stebėtis? Mano prabėgusios vasaros, primena apie močiutės keptus vaflius, cinamonines bandeles, varškės spurgas ir kitus gardumynus. O kur dar mamos obuolių pyragas!… Lyg ir nieko ypatingo, juk daugelis mūsų užaugome panašiai, bet visos tos akimirkos primena apie gražius laikus. Visa tai ir galėjo turėti įtakos, kad gimė meilė maistui.

Taip ir prasidėjo mano kelias, kuriame esu iki šiol. Dievinu tą laiką ir tą jausmą, kai galiu ramiai užsidaryti ir gaminti. Jausmą, kai įtraukia pats procesas. Norėčiau, kad „to” jausmo būtų kuo daugiau gyvenime. Einant šiuo keliu, pamažu atsirado ir fotografija. Noras įamžinti maistą, kurį gaminu. Ir čia dar daug ko reikia išmokti. Bet tikiu, su laiku nuotraukos vis labiau džiugins akį ir fotografija taps dar artimesnė.
Ir taip jau nutiko, kad labiausiai patinka įvairūs desertai. Mėgstu tiek gaminti, tiek ir valgyti. Kartais tuo piktnaudžiauju per daug ir per dažnai, bet atsispirti saldžioms pagundoms, ne taip paprasta…

Po visų metų, daugybės išbandytų receptų, sėkmingų (ir nelabai) bandymų ir atradimų, žengiu naują žingsnį apie kurį labai svajojau. Svetainė „Svajojantis Olandas” – tai vieta apie maistą ir žmones, svajones ir mūsų gyvenimus. Noriu mokytis pats, noriu jog Jūs taip pat sužinotumėt ką nors naujo ir įdomaus. Bandykime, eksperimentuokime drauge ir dalinkimės!
Dar nežinau, kur link šis kelias nuves, bet labai tikiuosi, kad tai bus pradžia, ko nors gražaus.
Tikiuosi, kad ir Jums bus gera čia užsukti. Pabūti. Pasižvalgyti. Išbandyti ir atrasti. Ar net susipažinti…

Dalinuosi receptais, kurie patiko ir liko mano virtuvėje. Kurie laikas nuo laiko, prigijo ir liko ant mano ir artimų žmonių pusryčių, pietų ar vakarienės stalo. Receptai, kuriuos verta išbandyti, o gal tik pabandyti? Ar net visai praleisti ir paieškoti, ko nors skanesnio. Tikiu, kiekvienas galės rasti tai kas jam prie širdies ir… arčiau skrandžio.
Ir nors labiausiai patinka gaminti saldumynus, paprasto maisto taip pat neatsisakau. Tad nuo patiekalų, kuriems reikia skirti daugiau laiko iki lengvų desertų. Nuo lengvo sūrumo iki svaiginančio saldumo. Nuo sotumo iki palaimingo lengvumo.

Keliaukime kartu ir atraskime naujus skonius. Naujas pažintis ir įkvėpimus. Nes visa tai ne tik apie mane, tai apie MUS…

Debesų keliautojas:
                                          Svajojantis Olandas

Jei iškilo klausimų ar norite susisiekti, galite parašyti man: info@svajojantisolandas.lt

Palikite atsiliepimą