Avižiniai sausainiai su razinom ir saulėgrąžom

Autorius Svajojantis Olandas

Ir taip prasideda mano kelionė…

Abejonės. Delsimas. Atidėliojimas. Vis dažniau apie tai galvojo žmogus ir mintys nedavė ramybės. Ar atėjo laikas? Ar esu tam pasiruošęs? Kiek dar dienų, savaičių, mėnesių… metų reikės laukti? Ir ko laukti? Iš kur tas begalinis svarstymas, ką daryti?
Ir laikas. Jo lieka vis mažiau ir mažiau. Kur jis? Kur tas „vagis“, kuris skolinasi laiką? Nepalieka jo daugiau, o tik ima ir ima. Ar tikrai mums visiems skirtas laikas yra vienodas? Gal kam nors pasisekė labiau ir turi daugiau laiko? Tyliai, paslapčia, džiaugiasi duotomis laiko akimirkomis ir neskaičiuoja, kiek jam dar liko. Ir, kodėl jis apdovanotas ? Kuo jis išskirtinis?

Tyliai. Ramiai. Niekam nesakęs, žmogus nusprendė išeiti. Išeiti į nežinią. Į tolius. „Išskrisiu savo svajonių laivu“ – pagalvojo žmogus. Bet pats laivas, argi jis galėtų vadintis svajonių laivu? Dažų sluoksnis apsilupinėjęs kaip ir jo siela. Varganos lentos vietomis atšokusios ir girgžda, lyg šimtamečio senolio, kuris likęs vienas „dainuoja“ savo vienišiaus dainą naktimis. O burės, burės… Laiko ir vargo pažymėtos spalvomis. Bjaurios, pageltusios, su skylėmis. Nors vietomis, dar galima įžvelgti baltuojančios medžiagos plotus, menančius senus laikus. Ar jos galės iškelti į dangų? O gal kelionė pasibaigs, jai net neprasidėjus?
Ir kas jo pasiges? Ar kas nors susimastys, kur jis dingo ir ką veikia? O gal tyliai išskris ir niekas net nepastebės? Visi gyvens savo gyvenimą: su savo džiaugsmais ir vargais. Juk kam rūpi vienišo, niekam nereikalingo žmogaus gyvenimas?

Taip… Kito kelio nėra. Reikia išskristi. Tik kur? Kur ieškoti to kelio tarp debesų, kuris nuvestų tikslo link? Ar iš vis yra tikslas, ką nors pasiekti? O, jei pasitaikys audra? Jei žaibas varganą laivelį suskaldys į šipulius? Kur tada reikės dėtis? Numes į jūros vandenis ir neišsikapstys. Juk į kurią pusę reikės plaukti? Dar blogiau būtų nukristi dykumoje! Vandens nėra – užtrokš žmogelis. Ar nuodingas gyvis įkąs, įgels ir bus baigtas gyvenimas.
Svarstė žmogelis. „Nežinau, kur nuves mane ši kelionė. Ar man iš vis reikia šios kelionės?“. Juk daug lengviau gyventi ir nieko nekeisti. Daug paprasčiau gyventi su tais, kuriuos pažįsti.
Žmogus dar ilgai taip stovėjo ir žvelgė į dangų nežinodamas kaip pasielgti. Dar kartą giliai įkvėpė, dar kartą palietė savo suvargusį laivą lyg laukdamas iš jo atsakymo, pažiūrėjo į danguje plaukiančius debesis, žengė dar vieną žingsnį ir tarė: „Skrendam!“

Ir aš nežinau, kur nuves mane ši kelionė. Bet labai tikiuosi, kad šioje kelionėje būsiu ne vienas.

Istorija apie žmogų ir abejones

Apie receptą: šie sausainiai buvo mano pirmas bandymas mano kepinių istorijoje. Tikiu, kad yra daug skanesnių sausainių, bet jiems lyg ir jaučiu kažkokią nostalgiją. Juos kepiau sau, artimiesiems, draugams ir visi juos žinojo. Juos galima valgyti vienus, prie arbatos puodelio. Juos galima pasiimti į kelionę ar pritaikyti net ir lengviems pusryčiams, kai nelabai yra laiko gaminti.
Juos reikia nemažai pakramtyti, tad jie yra tikrai sotūs. Vienas, mažas minusiukas yra tai, kad razinos linkusios iškepti greičiau, tad reikia neperkepti sausainių ar naudoti šviesias razinas. O visa kita jau jūsų fantazija! Kvietinius miltus galima keisti į speltos. Cukraus kiekį galima mažinti ar naudoti kitos rūšies saldiklį. Kaip sugalvosite – taip bus gerai. Sugadinti šių sausainių, man atrodo, neįmanoma!

Skanių Jums sausainių ir eksperimentų!


Avižiniai sausainiai su razinom ir saulėgrąžom

Ir taip prasideda mano kelionė… Abejonės. Delsimas. Atidėliojimas. Vis dažniau apie tai galvojo žmogus ir mintys nedavė ramybės. Ar atėjo laikas? Ar esu tam pasiruošęs? Kiek dar dienų, savaičių, mėnesių…… Saldumynai Avižiniai sausainiai su razinom ir saulėgrąžom European Atsispausdinti
Paruošimo laikas: Gaminimo laikas:
Nutrition facts: 200 calories 20 grams fat
Įvertinimas 4.8/5
( 5 Balsavo )

Ingredientai

170g miltų
110g avižinų dribsnių
100g sviesto
110g razinų
90g saulėgrąžų
100g cukraus
1 kiaušinis + 0,5 kiaušinio sausainių aptepimui
1 arb.š. vanilinio cukraus/vanilės esencijos
0,5 arb.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

Gaminimo instrukcijos

• Miltus,kepimo miltelius ir druską persijokite per sietelį.
• Į tą patį indą supilkite avižinius dribsnius razinas ir saulėgrąžas.
• Ištirpinkite sviestą į jį po truputį pilant cukrų ir vanilinį cukrų.
• Palaukite kol truputį atvės.
• Masę supilkite į indą su miltais ir kitais ingredientais.
• Viską išmaišykite
• Atskirame inde išplakite kiaušinį ir sumaišykite su visa mase.
• Viską gerai išmaišykite, kad gautųsi vientisa masė.
• Gautą masę imkite šaukštu arba rankomis ir formuokite rutuliukus.
• Juos dėkite į skardą patiestą kepimo popieriumi ir paspauskite, kad gautųsi plokšti sausainiai.
• Sausainius aptepti kiaušinio plakiniu.
• Kepti 180 C įkaitintoje orkaitėje apie 15-20min.
• Jau iškeptus sausainius trumpam palaikykite atidarytoje orkaitėje (nebūtina).

Recepto šaltinis: jau gana seniai juos kepu, kai dar nieko nerašiau ir nesižymėjau. Jei kam nors atrodys, kad receptas jo/jos – būtinai pasidalinsiu.

 

1 Komentarų
0

Jums taip pat gali patikti

1 Komentarų

Kareivio sausainiai – Svajojantis Olandas 3 vasario, 2021 - 1:32 pm

[…] Sausainiai […]

Atsakyti

Palikite atsiliepimą