Trumpa pamokėlė

Autorius Svajojantis Olandas

Labas 😉 Štai, didžiosios šventės ir baigėsi! Vieniems jos trunka ilgiau, kitiems jos dar tik pasibaigė… Prisivalgėme, apsivalgėme ir gyvenimas tęsiasi toliau. O aš norėjau Jūsų paklausti…

Ar Jūs dažnai „kakojate“?

„O siaube! Na, ir apie ką jis čia? Kaip jis gali klausti tokių dalykų!“

Ir kol dar klausimas neišvertė iš kojų ir dar kartą skaitote, ar tikrai viskas gerai parašyta – galiu Jus nuraminti. Tai daro vyrai ir moterys. Tai daro mūsų seimo nariai. Tai daro net žvaigždės! Paprasti mirtingieji ir net kilmingieji. Kartais tai daro net specialistai, o retkarčiais išsprūsta net žurnalistams!…

Tad tai daro tikrai daug iš mūsų! Gal net ir Jūs?! Tačiau vėl galiu Jus nuraminti – tai normalu.

Bet taip daro tikrai ne visi…
Taigi apie ką aš čia?…

O viskas labai paprasta. Aš apie mūsų gimtąją kalbą… Ar dabar jau ramiau? 😉

Tikrai nekamantinėsiu, kiek dažnai Jūs lankotės… Na, jau suprantat kur! 😉

Taigi… Apie viską plačiau.

Tikrai nesu nei iš kalbos inspekcijos, nei pats rašau ir dėlioju sakinius „tobulai“. Visiems visko būna, pasitaiko ir gyvenimas dėl to nesugrius. Tiesiog kartais į tam tikrus dalykus atkreipi dėmesį. Ir šiuo atveju, kalbu būtent apie vieną žodelį, kuris ypatingai turi susilaukti visų dėmesio.

„ĮTAKOTI“.

Tikriausiai kažkur girdėta, tiesa? 😉

Ir kiek daug „įtakos“ mūsų gyvenimui turi šis „nekaltas“ žodelis. Taigi… Štai, nedidelė pamokėlė!

ĮTAKOTI“ kaip „KAKOTI“!

Geras, ane?! O gal ir nelabai… Juk kas nori viešai „kakoti“?

Tačiau viskas labai paprasta. Ir šis žodelis, kuris niekaip neišeina mums iš galvos, gali lengvai rasti „savo vietą“. Juk nenorim, kad jis „turėtų tiek daug įtakos mūsų gyvenime“. O tuo labiau nenorime „kakoti“ prieš kitus ir ant kitų.

Kai sužinojau šią „stebuklingą tiesą“, atrodė, kad akyse prašviesėjo! Tačiau ausys girdėjo, kiek daug visi „kakoja“, tiek iš televizijos ekranų, tiek soc. tinkluose! Šis nekaltas žodelis toooks stiprus ir taip dažnai jį galima išgirsti, kad vėliau aplanko vidinis džiaugsmas, kai išgirsti taisyklingai pasakytą sakinį.

Ir vėlgi… Nei noriu, ką „stipriai“ pamokyti, nei pabumbėti dėl lietuvių kalbos, nes net ir šiame tekste tikrai būtų galima „prisikabinti“. Bet noriu, kad į viską pažiūrėtumėte su šypsena!

Taigi… Ar dabar aiškiau? 😉

Ir dar kartą pasikartosiu:

ĮTAKOTI“ kaip „KAKOTI„.

Būtų smagu, jei tai žinotų daugiau žmonių. Dalinkis šia žinia ar kam nors papasakok! Šis mažas veiksmas tikrai gali turėti įtakos. Ir parašyk man, jei ir tu daugiau negali klausytis kaip daugelis „kakoja“.

O kaip Jūs?… Ar vis dar „ka…..“

Smagaus likusio vakaro!

0 Komentarų
0

Jums taip pat gali patikti

Palikite atsiliepimą